Inchcape Motors Estonia OÜ

Uudised

Kolm uut Mazda mudelit võitsid 2015. aasta Red Dot auhinnad

31.03.2015

Nüüdseks on auhinnatud kõikide uue põlvkonna mudelite KODO välisdisaini.

 
Kolm uut Mazdat, kolm uut auhinda. Jaapani autotootja uhiuusi mudeleid Mazda MX-5, Mazda CX-3 ja Mazda2 tunnustatakse 2015. aasta juunikuus toimuval tseremoonial Red Doti tootedisainiauhinnaga.
 
Tuntud rotsteri neljas põlvkond võitis auhinna Red Dot: Best of the Best, mis on võistluse kõrgeim tunnustus ja mis anti sel aastal ainult 1,6 protsendile kandidaatidest erakordselt teedrajavate disainilahenduste eest. Mazda esimene väike maastur CX-3 valiti Red Dot auhinna võitjaks silmapaistvalt kvaliteetse kujunduse eest. Uus Mazda2 pärjati tiitliga Honourable Mention. Red Dot žürii hindas kandidaate mitmesuguste kriteeriumide alusel, näiteks uuenduslik disain, funktsionaalsus, ergonoomilisus ja keskkonnasäästlikkus. 
 

Ettevõtte kolmele kõige uuemale mudelile langes seega samasugune au kui Mazda eelmistele põlvkondadele. Kõik uue põlvkonna mudelid on nüüdseks võitnud oma silmapaistva „KODO – Soul of Motioni” välisdisaini eest auhindu, sealhulgas viis Red Dot auhinda. KODO disainile iseloomulikud jooned ja vormid väljendavad pakatavat energiat ning Mazda sõidukite sportlikult liikuvat olemust. Idee juured on autotootja pikaajalises sportautode valmistamise traditsioonis, mille kõige parem näide on MX-5. Maailma enim müüdud rotsteri neljandat põlvkonda iseloomustab ainukordselt hoogne KODO stiil. CX-3 ja Mazda2 on hinnatud ka vastavalt väikeste maasturite ja B-segmendi kategooriates.
 
„Red Dot’i tunnustus on tõestus paindlikkusest ja kunstilisest vabadusest, mida KODO meile pakub,” ütles Mazda Euroopa disainijuht Kevin Rice. „KODO jäädvustab hetke, mil sportlase või looma kammitsetud energia liikuma hakates valla pääseb. Üks viis, kuidas visuaalset energiat kontrollida, on see n-ö kokku suruda ja vabastada, kui see auto keret mööda liigub, nagu tegime ka uue MX-5 puhul. Mazda2 on veelgi erinevam, näidates, kuidas KODO aitab meil anda igale autole oma isikupära.”
 
Red Dot, mis sai alguse 1955. aastal Essenis Saksamaal Design Zentrum Nordrhein Westfalenis, on maailma suurim ja mõjukaim tootevõistlus. Red Dot Award: Product Design 2015 jaoks hindas rahvusvaheline disainerite, professorite ja ajakirjanike žürii 4928 kandidaati 56 riigist. Mazda ja teised võitjad saavad oma auhinnad kätte 29. juunil Esseni Aalto Theatre’is. Tooteid, mis on jaotatud 31 kategooriasse, sealhulgas sõidukid, saab 30. juunist 2015 kuni 30. juulini 2016 näha Esseni Red Dot Design Museumis ja internetileheküljel www.red-dot.de. Neil on õigus kanda punase täpi sümbolit, mis on rahvusvaheline suurepärase disaini tähis.

Arhiiv
Teeninduse broneerimiskeskus

Ernst Konno

Ernst Konno

Kliendihaldur

Aja broneerimiseks teeninduses klikkige siia
või helistage 663 0633

BMW ja Mini teenindusaja broneerimiseks klikkige siia
või helistage 659 3740